Rekonstrukcja paznokci ma na celu odbudowanie uszkodzonej płytki paznokciowej. W wielu przypadkach możemy wykonać protetykę, czyli założyć protezę paznokcia. Daje to pacjentowi zdrowotne oraz estetyczne efekty.

Najczęściej rekonstrukcji dokonuje się na paznokciu uszkodzonym mechanicznie. Po urazie powstaje krwiak, który wraz z usunięciem ściąga całość lub części płytki paznokcia. W takim przypadku rekonstrukcja pozwala ochronić palec.

 

Przyczyna ubytku paznokcia

  • uszkodzenie mechaniczne
  • zmiany chorobowe

 

Jak wykonujemy rekonstrukcję?

Do rekonstrukcji używamy wysokiej jakości akrylu, a także żelu i masę do rekonstrukcji Unguisan. Są to materiały o cechach zbliżonych do płytki paznokciowej. Rekonstrukcja ściśle przylega do łożyska paznokcia, ale do niego nie przywiera! Dzięki temu paznokieć swobodnie odrasta w prawidłowym torze.

 

Do rekonstrukcji używamy

rekonstrukcja-paznokcia

GEHWOL Nagelmasse – Masa do rekonstrukcji paznokci
Preparat zawiera clotrimazol, czyli substancję o działaniu przeciw- grzybiczym. Nadaje się do odbudowy paznokci zniszczonych przez grzybicę lub urazy mechaniczne. Masa schnie pod wpływem powietrza. Pielęgnacja paznokci zajętych grzybicą polega na odpowiednim usuwaniu zajętych części paznokcia i chronieniu noworosnącej, zdrowej płytki paznokciowej. Za pomocą odpowiednich frezów diamentowych zeszlifowujemy płytkę paznokcia zniszczoną przez grzybicę. Nakładamy pierwszą, cienką warstwę masy, na którą kładziemy flizelinę. Odczekujemy, aż masa zastygnie (kilka do kilkunastu minut, w zależności od ilości warstw), nakładamy jej drugą warstwę. Za pomocą odpowiedniego frezu formujemy kształt paznokcia.

GEHWOL Nail repair Gel – Żel do rekonstrukcji paznokci
Żel światłoutwardzalny z climbazolem do rekonstrukcji zniszczonych płytek paznokciowych. Dostępny w 3 kolorach: bezbarwnym, różowym i opalizującym.
Pozbywamy się zniszczonych części przy użyciu odpowiednich frezów. Następnie paznokieć przemywamy płynem odtłuszczającym. Nakładamy na ubytek niewielką ilość żelu do rekonstrukcji paznokcia. Palec wkładamy pod lampę UV na około 2–3 minuty. Nakładamy kolejną warstwę żelu. Czas schnięcia pod lampą UV wydłużyć do ok. 4 minut. Ilość
warstw musimy ustalić sami. Kiedy na paznokciu mamy protezę odpowiedniej grubości, kształtujemy wygląd paznokcia za pomocą odpowiednich frezów ceramicznych lub polerki.

GEHWOL Nail repair Cleaner – Płyn odtłuszczający do rekonstrukcji płytki paznpokciowej
Do oczyszczania płytek paznokciowych przed zabiegiem rekonstrukcji płytki paznokciowej.

Przykładowa terapia

rekonstrukcja paznokci
rekonstrukcja paznokci