terapia na wrastający paznokieć

Problem strasznie dokuczliwy i jeszcze nie tak dawno najczęściej kończył się wizytą u chirurga. Na szczęście, systematyczne zabiegi – podologiczne, z wykorzystaniem najnowszych metod i preparatów, pozwalają na niechirurgiczne pozbycie się problemu.

Osoby którym dokucza ta przypadłość zapraszamy do naszego salonu, w zależności od stopnia zaawansowania problemu dobierzemy i przeprowadzimy skuteczną kurację z wykorzystaniem którejś z poniższych metod:

Główne przyczyny wrastania paznokci:

  • Nieodpowiednie obcinanie paznokci
  • Korzystanie ze zbyt ciasnego obuwia
  • Ćwiczenia fizyczne, które wywierają większy niż zazwyczaj, nacisk na stopę
  • Uderzenia, przytrzaśnięcia
  • Nieodpowiednia motoryka chodu

Największym problemem tej dolegliwości jest fakt, że dowiecie się o niej dopiero w momencie, kiedy pojawi się ból. Wcześniej nie jesteście w stanie poznać, że paznokieć Wam wrasta. Jeśli o paznokieć nie będziecie odpowiednio dbać, nie będzie on leczony, to bardzo prawdopodobne jest pojawienie się stanów zapalnych, krwawień itp. Ból możecie wtedy odczuwać niezależnie od tego, czy leżycie, czy też chodzicie – może pojawić się w każdym przypadku. Należy pamiętać również, że podczas dolegliwości paznokieć i palec będą szczególnie mocno narażone na infekcje.

Jak zapobiegać?

Zapobieganie wrastaniu paznokci nie wymaga większego zaangażowania, aczkolwiek wspomnieć należy, że każda stopa jest inna. W jednym przypadku paznokcie będą bardzo delikatne, a w innym potrzebne będzie wystąpienie wielu negatywnych czynników na raz, by rzeczywiście wrastanie paznokcia nastąpiło. Co zatem robić by nie dopuścić do wrastania paznokcia?

Przede wszystkim należy:

  • Odpowiednio obcinać paznokcie
  • Systematycznie pielęgnować paznokcie z wykorzystaniem odpowiednich preparatów i kosmetyków
  • Przy ostrych lub twardych paznokciach należy korzystać z płynu, który zapobiega wrastaniu paznokci.

Przykładowe terapie na wrastające paznokcie

 

Terapia I

01
02
03

Terapia II

Terapia III

Terapia IV – stan zapalny

wrastajace paznokcie stan zapalny
wrastajace paznokcie stan zapalny po zabiegu

Terapia V – stan zapalny

wrastajace paznokcie
wrastajace paznokcie